RASE SI NUMAR DE CAINI INSCRISI IN COMPETITIE

 

GRUPA  I  F.C.I.

93

Chien de berger belge Groenendael

2

Chien de berger belge Malinois

2

Chien de berger belge Tervueren

2

Old English Sheepdog (Bobtail)

1

Kuvasz

1

Puli

3

Deutscher Schäferhund (Ciobanesc german)

41

Australian Shepherd

3

Berger Blanc Suisse (Ciobanesc alb elvetian)

2

Ciobanesc Romanesc Mioritic

18

Ciobanesc Romanesc Carpatin

18

GRUPA  II  F.C.I.

128

Berner Sennenhund

3

Newfoundlander (Terra Nova)

5

St.Bernhardshund (Saint Bernard)

2

Dogue de Bordeaux

7

Dobermann

7

Deutscher Boxer

22

Leonberger

1

Rottweiler

9

Bulldog

2

Bullmastiff

7

Riesenschnauzer(Schnauzer urias)

7

Zwergschnauzer (Schnauzer pitic)

8

Mastino Napoletano

3

Fila Brasileiro

2

Do-Khyi (Tibetan Mastiff)

1

Deutsche Dogge(Dog german)

4

Tosa

2

Mastiff

1

Dogo Argentino

2

Shar Pei

10

Tchiorny Terrier

1

Kavkazskaia Ovtcharka (Ciobanesc caucazian)

12

Sredneasiatskaia Ovtcharka

3

(Ciobanesc de Asia Centrala)

 

Cane Corso Italiano

3

Dogo Canario

4

GRUPA  III  F.C.I.

72

Airedale Terrier

3

Bull Terrier

2

Fox Terrier (Smooth / Par scurt)

1

Scottish Terrier

3

Welsh Terrier

1

West Highland White Terrier

9

Yorkshire Terrier

13

Deutscher Jagdterrier

3

Fox Terrier (Wire/ Par sârmos)

11

American Staffordshire Terrier

25

Jack Russell Terrier

1

 

 

GRUPA  IV  F.C.I.

7

Dachshund (Teckel) Standard par scurt

3

Dachshund (Teckel) Standard par sârmos

4

GRUPA  V  F.C.I.

24

Deutscher Spitz

1

Chow Chow

1

Samoiedskaia Sabaka

4

Alaskan Malamute

1

Akita

5

Siberian Husky

7

American Akita

5

GRUPA  VI  F.C.I.

9

Briquet griffon vendéen

1

Chien de Saint-Hubert (Bloodhound)

1

Beagle

3

Basset Hound

4

GRUPA  VII  F.C.I.

30

English Pointer

6

English Setter

1

Epagneul Breton

3

Weimaraner

1

Deutsch Kurzhaar(Brac german par scurt)

17

Irish Red Setter

1

Spinone Italiano

1

GRUPA  VIII  F.C.I.

39

English Cocker Spaniel

7

Golden Retriever

17

Flat Coated Retriever

1

Labrador Retriever

12

American Cocker Spaniel

1

Lagotto romagnolo

1

GRUPA  IX  F.C.I.

12

Bouledogue français

2

Caniche (Poodle)

3

Shih Tzu

3

Tibetan Terrier

1

Bichon a poil frisé

1

Bichon Havanais

1

Chinese Crested Dog

1

GRUPA  X  F.C.I.

9

Russkaya Psovaya Borzaya (Barzoi)

4

Afghan Hound (Ogar afgan)

5

RASE IN CURS DE OMOLOGARE

12

Ciobanesc Romanesc de Bucovina

12

 

 

TOTAL CAINI INSCRISI IN CONCURS

435


 

CORPUL DE ARBITRI
SI
DISTRIBUTIA PE RINGURI A RASELOR

 

RING
1

Arbitru:

GIUSEPPE PAFFONI
(Italia)

din Gr.I: Deutscher Shaferhund (Ciobanesc German)

Nr. câini

41

RING 2

Arbitru:

ANCA GIURA
(România)

Gr. VI: Briquet griffon vendéen, Chien de Saint-Hubert (Bloodhound), Beagle, Basset Hound

Gr. VII: English Pointer, English Setter, Epagneul Breton, Weimaraner, Deutsch Kurzhaar(Brac german par scurt), Irish Red Setter, Spinone Italiano

Gr.VIII: English Cocker Spaniel, Golden Retriever, Flat Coated Retriever, Labrador Retriever, American Cocker Spaniel, Lagotto romagnolo

Nr. câini

78

RING 3

Arbitru:

CALIN
SIMU
(România)

Gr. III: Airedale Terrier, Bull Terrier,        Fox Terrier (Smooth / Par scurt), Scottish Terrier, Welsh Terrier,

West Highland White Terrier, Yorkshire Terrier, Deutscher Jagdterrier, Fox Terrier (Wire/ Par sârmos), American Staffordshire Terrier, Jack Russell Terrier

Gr. IV: Dachshund (Teckel)

Nr. câini

79

RING 4

Arbitru:

ROBERT
BAMBACH
(România)

Ciobanesc Romanesc Mioritic

din Gr. II: Dobermann, Deutscher Boxer, Riesenschnauzer, Zwergschnauzer.

Gr.V: Deutscher Spitz, Chow Chow, Samoiedskaia Sabaka, Alaskan Malamute, Akita, Siberian Husky, American Akita

Nr. câini

86

RING 5

Arbitru:

IVAN
DIMITROV
(Bulgaria)

Ciobanesc Romanesc de Bucovina
din Gr.I:
Chien de berger belge, Old English Sheepdog (Bobtail), Kuvasz, Puli, Australian Shepherd, Berger Blanc Suisse

din Gr.II: Kavkazskaia Ovtcharka (Ciobanesc caucazian), Leonberger, Mastino Napoletano, Do-Khyi (Tibetan Mastiff), Tosa, Mastiff, Sredneasiatskaia Ovtcharka (Ciobanesc de Asia Centrala), Dogo Canario

Gr.IX: Bouledogue français, Caniche (Poodle), Shih Tzu, Tibetan Terrier, Bichon a poil frisé, Bichon Havanais, Chinese Crested Dog

Gr.X: Russkaya Psovaya Borzaya (Barzoi), Afghan Hound (Ogar afgan)

Nr. câini

76

RING 6

Arbitru:

CALIN
MITRA
(România)

Ciobanesc Romanesc Carpatin

din Gr. II: Rottweiler, Berner Sennenhund, Newfoundlander (Terra Nova), St. Bernhardshund (Saint Bernard), Dogue  de Bordeaux, Bulldog, Bullmastiff, Fila Brasileiro, Deutsche Dogge, Dogo Argentino, Shar Pei, Tchiorny Terrier, Cane Corso

Nr.câini

75

 

 

TOTAL  CÂINI ÎNSCRISI

435

 

BEST IN SHOW ~ CAC 28 IUNIE 2008 PLOIESTI

 

COMPETITII

Arbitru

Concursul Junior  Handler

CALIN MITRA

Concursul Perechi

GIUSEPPE PAFFONI

Concursul Grup de crestere

CALIN SIMU

Concursul Grup de urmasi

ANCA GIURA

Cel mai bun ciobanesc romanesc al expozitiei

ROBERT BAMBACH

Cel mai titrat exemplar din Prahova al anului 2007

Se acorda acelui exemplar canin din Prahova care a obtinut punctajul maxim in anul 2007

Cea mai buna canisa din Prahova
a anului 2007

Se acorda canisei din Prahova ai carei produsi au acumulat punctaje maxime in 2007

B.O.G. I

IVAN DIMITROV

B.O.G. II

ROBERT BAMBACH

B.O.G. III

CALIN SIMU

B.O.G. IV

ANCA GIURA

B.O.G. V

ROBERT BAMBACH

B.O.G. VI

ANCA GIURA

B.O.G. VII

IVAN DIMITROV

B.O.G. VIII

ANCA GIURA

B.O.G. IX

IVAN DIMITROV

B.O.G. X

CALIN SIMU

CEL MAI BUN BABY AL EXPOZITIEI

CALIN MITRA

CEL MAI BUN PUPPY AL EXPOZITIEI

GIUSEPPE PAFFONI

CEL MAI BUN VETERAN AL EXPOZITIEI

ROBERT BAMBACH

CEL MAI BUN JUNIOR AL EXPOZITIEI (Jun.B.I.S.)

ANCA GIURA

CEL MAI BUN CÂINE AL EXPOZITIEI (B.I.S.)

IVAN DIMITROV