BEST IN SHOW

 

CAC 20 IUNIE 2009, PLOIESTI
 

BIS CAC PLOIESTI 2009 

 

CONCURSUL JUNIOR HANDLER – arbitru  ANNA BRANKOVIC

 

Loc I: CIOBANESC GERMAN -  ( 25 ) Afra Haus Dark,  prezentator Simionescu Eduard ( Bucuresti )

Loc II: ENGLISH COCKER SPANIEL -  ( 255 ) Five O`Clock Dance Black Beauty, prezentator Racolta Matei ( Bucuresti )

 

CONCURSUL PERECHI – arbitru RADE DAKIC

 

Loc I: CANE CORSO - ( 152 ) Keno Imperial Moloss , ( 157) Kenia Imperial Moloss, pr. Cozmanciuc Felix (Bucuresti )

Loc II:  SCHNAUZER URIAS - (120 ) Satan di Livio, ( 122 ) Peggy di Livio, pr. Herscovici Liviu              ( Bucuresti )

 

CONCURSUL GRUP DE CRESTERE – arbitru  ROBERT BAMBACH

 

Loc I: CANE CORSO  - ( 152 ) Keno Imperial Moloss , ( 155 ) Asia Mario Rinvale Cane, ( 157) Kenia Imperial Moloss, pr. Cozmanciuc Felix (Bucuresti )

Loc II : SCHNAUZER URIAS - (120 ) Satan di Livio, ( 122 ) Peggy di Livio, ( 123 ) J. Ch. Ch. Frida di Livio, pr. Herscovici Liviu ( Bucuresti )

 

CEL MAI BUN CIOBANESC ROMANESC AL EXPOZITIEI – arbitru  ROBERT BAMBACH

 

Loc I: CIOBANESC ROMANESC CORB - ( 308 ) Corbu, pr. Flesieru Sebastian ( Predeal )

Loc II: CIOBANESC ROMANESC MIORITIC - ( 58 ) Ch. Ioana de Tunari,  pr. Iacob Sorin  ( Iasi )

Loc III: CIOBANESC ROMANESC CARPATIN - ( 66 ) A – Molda, pr. Albescu Robert ( Busteni )

 

B.O.G. -GRUPA I – arbitru  ROBERT BAMBACH

 

Loc I:  CIOB. BELGIAN Malinois –  ( 1 )Wild Blue Spirit Jako, pr. Alb Raluca Mihaela ( Ploiesti ).

Loc II: PULI - ( 8 ) Kolduskerti Hebrencs,  pr. Alexandru Catalin  (Ploiesti )

 

B.O.G. -GRUPA II: -  arbitru  ANNA BRANKOVIC

 

Loc I:SCNAUZER URIAS - (120 ) Satan di Livio, pr. Herscovici Liviu ( Bucuresti )

Loc II: BULLMASTIFF - ( 112) Tank Gamekeepers of Wutering Heights, pr. Belinger Daniel

( Bucuresti )

 

 

B.O.G. -GRUPA III: arbitru  RADE DAKIC

 

Loc I: SCOTTISH TERRIER - ( 167 ) Wetteraui Enigma, pr. Spirea Dorinel  ( Braila )

Loc II: AIREDALE TERRIER ( 162) Joval Victory of the Mind, pr. Kovacs Attila ( Miercurea Ciuc )

 

B.O.G. -GRUPA IV: arbitru  CALIN MARGINEANU

 

Loc I: TECKEL PAR SARMOS - ( 203 ) Dachsjager Ursula,  pr. Radu Catalin ( Brasov )

 

B.O.G. -GRUPA V: arbitru  ROBERT BAMBACH

 

Loc I: CHOW- CHOW - ( 205 ) Chaitan Legend Chow Arogante, pr. Arsenie Dan & Bratianu Adriana    ( Bucuresti )

Loc II: PHARAOH HOUND - ( 210 ) Mirage Revue Anubis Neru, pr. Chibzui Dragos ( Bucuresti )

 

B.O.G. -GRUPA VII: arbitru ZORAN BRANKOVIC

 

Loc I: BRAC GERMAN PAR SCURT - ( 250 ) Ch. Bora de la Haille au Loup, pr. Manuela Banu           ( Bucuresti )

Loc II: EPAGNEUL BRETON - ( 230 ) Ciak del Palangelito, pr. Semeniuc Mihaela ( Teius – Scornicesti )

 

B.O.G. -GRUPA VIII: arbitru ANNA BRANKOVIC

 

Loc I: LABRADOR RETRIEVER - ( 280 ) Waystar Anthony, pr. Litcanu Ioan Codrut ( Brasov )

Loc II: ENGLISH COCKER SPANIEL - ( 254 ) J.Ch.,Ch.Wisewin Black Benjamin, pr. Stoicescu Liana ( Bucuresti )

 

B.O.G. -GRUPA IX: arbitru ANNA BRANKOVIC

 

Loc I : CANICHE  - ( 293 ) Elsa, pr. Achim Elvis  ( Ploiesti )

Loc II: BICHON BOLOGNESE - ( 295 ) Ema Aphaia, pr. Ripan Codruta ( Bucuresti )

 

B.O.G. -GRUPA X: arbitru  ZORAN BRANKOVIC

 

Loc I: WHIPPET - ( 303 ) Boxing Helena’s Hisunshine, pr.Arsenie Dan & Bratianu Adriana

( Bucuresti )

 

BEST BABY – CEL MAI BUN BABY AL EXPOZITIEI – arbitru  ANNA BRANKOVIC

 

Loc I:GOLDEN RETRIEVER  - ( 267 ) Soul Charisma Winsome, pr. Bucur Victor ( Ploiesti )

Loc II: CIOBANESC AUSTRALIAN -  ( 44 ) Sunnyrains Flurry in a Hurry of Wolf Point,  pr. Niculescu Daniela ( Bucuresti )

 

BEST PUPPY - CEL MAI BUN PUPPY AL EXPOZITIEI – arbitru RADE DAKIC

 

Loc I: AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER  - (183 ) Proud Indian Winnig Symphony, pr. Bulmau Alex & Plesca Cristian ( Bucuresti )

Loc II: GOLDEN RETRIEVER  - ( 258 ) Soul Charisma  Go For It, pr. Bucur Victor ( Ploiesti )

.

CEL MAI TITRAT EXEMPLAR DIN PRAHOVA AL ANULUI 2008

 

DACHSHUND: Ch. Pi da Quinta D’Abroeira, pr. Draganescu Marian ( Ploiesti )

 

CEA MAI BUNA CANISA DIN PRAHOVA A ANULUI  2008

 

Canisa  HUNTING TROPHY “ pr. Murarescu Mariana & Daniel ( Ploiesti )

 

CEL MAI FRUMOS CUPLU “PREZENTATOR – CAINE” AL EXPOZITIE

-arbitru  ANNA BRANKOVIC & CALIN MARGINEANU

 

Loc I : Ciobanesc german - ( 17  ) Red Darko, pr. Asavei Raluca Ioana ( Bucuresti )- prezentator Simionescu Dana.

 

 

BEST JUNIOR - CEL MAI BUN JUNIOR AL EXPOZITIEI – arbitru CALIN MARGINEANU

 

Loc I: AKITA INU  - (  211 ) Akihito, pr Ionescu Dumitru & Cristina ( Ploiesti )

Loc II: CIOBANESC BELGIAN  - ( 1) Wild Blue Spirit Jako, pr. Alb Raluca Mihaela ( Ploiesti )

 

 

BEST IN SHOW - CEL MAI BUN CAINE AL EXPOZITIEI: arbitru  ZORAN BRANKOVIC

 

 

Loc I: CANICHE Pitic: - Elsa (293), pr. Achim Elvis  ( Ploiesti )

Loc II: SCHNAUZER URIAS: - Satan di Livio, ( 122), pr. Herscovici Liviu ( Bucuresti )

Loc III: CHOW - CHOW –Chaitan Legend Chow Arogante ( 205 ), pr. Arsenie Dan & Bratianu Adriana    ( Bucuresti )